Wygrane derby w Raciążu

Piłka nożna – klasa A

Rawys CEO Raciąż – Tucholanka Hydrotor Tuchola 1:2 (1:2)

Patryk Kaszczyszyn (9), Jarosław Ostrowski 28-karny) – Damian Rybacki (25). Sędziował Tomasz Kaczmarczyk z Bydgoszczy.

Rawys CEO Raciąż: Maciej Borzyszkowski – Tobiasz Mocek, Arkadiusz Domachowski (80 Daniel Pril), Przemysław Lorbiecki, Maciej Malinowski, Rafał Pasiński, Mateusz Pril, Damian Rybacki, Wojciech Sucharski (54 Adrian Prill), Adam Wera (85 Grzegorz Glazik), Robert Wiligała. Trener Dariusz Hoffmann, kierownik drużyny Janusz Rybacki.

Tucholanka Hydrotor Tuchola: Oskar Domeracki, Mateusz Kociński, Tomasz Słomiński, Bartosz babiński, Jan Bugaj, Dominik Fierek (52 Michał Kociński), Mikołaj Górka (67 Szymon Szyca), Patryk Kaszczyszyn (87 Aleksander Woźniak), Mirosław Ostrowski (90+3 Mateusz Grabowski), Gracjan Pędowski. Trener Grzegorz Ogiegło, kierownik drużyny Krzysztof Żuraw.

Mecz derbowy w Raciążu nie był zbyt ciekawy, bowiem nie był na wysokim poziomie, a było to tylko walka o punkty. Rozstrzygnięcie tego spotkania było już w pierwszej Polowie, gdzie pierwszego gola dla Tucholi w 9 minucie zdobył Patryk Kaszczyszyn. Następnie wyrównał w 25 minucie Damian Rybacki. Po trzech minutach po faulu bramkarza gospodarzy Borzyszkowskiego, Jarosław Ostrowski „jedenastkę” wykorzystał na 1:2 dla Tucholanki Hydrotoru. W drugiej części spotkania już w 65 minucie drugi żółty kartonik ujrzał Tomasz Słomiński i raciążanie grali w przewadze. Na szczęście tucholan miejscowi nie wykorzystali przewagi liczebnej i mimo częstych ataków na tucholską bramkę nie zdołali zdobyć gola na wyrównanie. Tego dnia nic im nie wychodziło a cofnięta Tucholanka skutecznie broniła skromnej wygranej i zasłużenie wywiozła z Raciąża komplet „oczek”.