Udane zakończenie rundy jesiennej

Piłka nożna kobiet – III liga kujawsko-pomorska –

Tucholanka-Kobiak – Unifreeze II Górzno 6:1 (3:0)

Agnieszka Grzempa (7), Agnieszka Nierzwicka (14, 25), Anna Kamińska (42-wolny, 62-wolny), Patrycja Sosna (65) – Marta Fierek (59-wolny). Sędziował Tomasz Linke (Tuchółka).

TUCHOLANKA-KOBIAK: Patrycja Sosna – Sandra Knitter, Lidia Zakrzewska, Julia Petrus, Dagmara Tomaszewska, Katarzyna Pastwa (64 Kinga Kałamejka), Oliwia Lesikowska (41 Monika Michalska), Anna kamińska, Oliwia Domeracka, Agnie3szka Nierzwicka (62 Sara Szóstak), Agnieszka Grzempa, Patrycja Sosna. Trener Marek Zienkiewicz.\

UNIFREEZE II: Alicja Sekulska – Marta Fierek, Marta Grochowska, Malwina Kępczyńska (50 Klaudia Komorowska), Klaudia Kmieciak, Julia Kuligowska (41 Magdalena Gurzyńska), Karina Potyra, Zuzanna Potyra, Zuzanna Prasał, Zuzanna Rysiewska, Kinga Skomra (65 Julia Malinowska), Natalia Żakiewicz. Trener Dawid Gmiński.

Wspaniały mecz rozegrały tucholanki w ostatniej kolejce rozgrywek III ligi. Rywalkami były rezerwy I ligowej drużyny Unifreeze Górzno. Już od początku gry „Senatorki” narzuciły swój styl gry i po 7 minutach prowadziły 1:0. Po rzucie rożnym wykonanym przez Oliwię Domeracką powstało zamieszanie pod bramką górznianek po odbiciu przez bramkarkę i tu sprytnie zachowała się Agnieszka Grzempa, która wykorzystała bezpańską piłkę, pakując ją w bramce z bliskiej odległości. W 14 minucie rzut wolny wykonała kapitan tucholskiej drużyny Anna Kamińska a strzał był na tyle silny, ze bramkarka nie zdołała jej opanować i to wykorzystała Agnieszka Nierzwicka strzelając drugą bramkę. W 25 min. Agnieszka Nierzwicka otrzymała dokładną asystę od kapitan tucholskiej drużyny i podwyższyła na 3:0. Po zmianie boisk na tucholskiej bramce nastąpiła zmiana – Patrycja Sosna przeszła do ataku a na jej miejsce w bramce weszła Monika Michalska, natomiast boisko opuściła Oliwia Lesikowska. Ponownie po gwizdku sędziego tucholanki zaatakowały i w 42 min. po faulu Anna Kamińska nie dała szans obrony golkiperce Unifreeze lokując piłkę pod poprzeczką na 4:0. W 59 minucie po faulu na zawodniczce Unifreeze Marta Fierek świetnie wykorzystała rzut wolny i precyzyjnie strzelając w lewe okienko tucholskiej bramki. Notabene, Marta Fierek to wychowanka tucholskiego zespołu, która od stycznia 2016 roku gra w Górznie. Była to jedyna okazja na zdobycie gola dla przyjezdnych od początku spotkania. Dwie minuty później także po faulu na tucholskiej zawodniczce Anna Kamińska po raz drugi zdobyła gola z rzutu wolnego na 5:1. Wynik meczu na 6:1 w 65 min. ustaliła Patrycja Sosna, nie dając szans obrony bramkarce. Praktycznie, oprócz wykorzystanego rzutu wolnego rywalki z Górzna nie zagroziły tucholskiej bramce.

„Senatorki” ten mecz mogą zaliczyć do bardzo udanych, mimo, że nie grała Natalia Miszke, Wiktoria Niemczewska i Patrycja Tromska. Dublerki spisały się doskonale pokazując, że mogą udanie zastąpić starsze koleżanki.

Do rozegrania drużyna tucholanek ma jeszcze mecz z Notecią Inowrocław, który odbędzie się tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

1.  Gwiazda Toruń 13 37 79 - 6
2.  WAP Włocławek 11 30 64 - 8
3.  Noteć Inowrocław 12 28 40 - 13
4.  GOKSiR Start Pruszcz 12 25 40 - 11
5.  Tucholanka Tuchola 12 25 57 - 26
6.  Unifreeze II Górzno 13 22 42 - 28
7.  Tęcza Bydgoszcz 13 19 35 - 31
8.  KKP II Bydgoszcz 12 17 21 - 27