Po raz kolejny sukces młodych tucholanek w Sianowie

Eliminacje mistrzostw Polski w Futsalu

Turniej mikołajkowy w Sianowie

 

Był to pracowity weekend drużyn dziewczęcych MLKS Tucholanka Bór Tuchola z roczników 2007-208, 2009-2010 oraz 2011-2012. W sobotę starsze piłkarki rocznika 2007/2008 brały udział w eliminacjach mistrzostw Polski U-15 w Futsalu. Turniej odbył się w Tczewie a brały udział zespoły z najwyższej półki. Aktualny mistrz polski Tęcza Bydgoszcz, Lotos Gdańsk, Marcus Gdynia, Pogoń Tczew (Gospodarz) i Tucholanka Bór Tuchola.

Po niezłym pierwszym spotkaniu z Marcusem Gdynia tucholanki przegrały 2:4. W kolejnym meczu grały z mistrzem Polski (kadra wojewódzka) Tęczą Bydgoszcz i przegrały 1:9. Trzeci mecz przyniósł także wysoka porażkę, bo aż 1:12 z Lotosem Gdańsk. Pozostał jeszcze jeden mecz z gospodarzem turnieju Pogonią Tczew i tutaj tucholanki sprawiły niespodziankę i pokonały faworytki 2:0 i z czwartego miejsca awansowały do kolejnej rundy rozgrywek mistrzostw Polski. Awans ten tym cenniejszy, że ta grupa rozgrywkowa była najsilniejsza.

 

Następnego dnia młode tucholanki pojechały na turniej mikołajkowy d o Sianowa koło Koszalina i tam po całodniowej batalii na hali (wystąpiły 3 drużyny z Tucholi: 2007-2008, 2009-2010 oraz 2011 - 2012. Wspaniała zabawa, dużo przepięknych bramek i akcji podbramkowych a jeszcze więcej parad bramkarskich. Tucholanki pokazały się z tej lepszej strony i wygrały w dwóch kategoriach i w jednej zajęły 2 miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały przepiękne nagrody i medale.

Kończymy turniej...Zbyt późno by wstąpić do MacDonalda....I nawet sukces w postaci pierwszego miejsca grupy najmłodszej i średniej oraz drugiego najstarszej nie osłodzi braku MacDonalda.

Comments are closed.